Solar Enerji Sistemleri

Solar sistemin avantajları nelerdir?

İlk kurulum anından itibaren bedavaya elektrik üretimi sağlar. Güneş enerjisi, petrol veya kömür gibi pahalı ve sürekli elektrik üretmek için ilave bir maliyete katlanarak kullanmanız gereken ham maddeler gerektirmez. Ek olarak geleneksel fosil yakıtlar ile yapılan enerji üretiminden önemli ölçüde daha az operasyonel maliyetler ile elektrik üretmenizi sağlar. Doğal olarak ham maddelerin sürekli olarak çıkarılması, arıtılması ve enerji santraline taşınması gerekmez.

Güneş enerjisi şebeke ile senkron veya şebekeden bağımsız üretilip tüketilebilir. Şebekede senkron tüketim bir evin veya fabrikanın elektrik altyapısına ve dolayısı ile şebekeye bağlı kaldığı anlamına gelir. Fakat diğer yanda şebekeden bağımsız (off-grid) bir sistemin artık şebeke ile bir elektrik alışverişine ihtiyacı yoktur, bu nedenle ev, işyeri veya enerji ile çalışan her şey sadece güneş veya güneş pillerine dayalı olarak üretim yapabilir ve tam bağımsız çalışmış olur.

Güneş enerjisi, mülkünüzün değerini arttırmanın ve enerji faturanızı azaltmanın en iyi yolu olabilir.Birçok insan için, işyerleri ve veya evleri en büyük varlıktır ve bu varlıkların değerini korumak için düzgün bir şekilde muhafaza edilmesi çok önemlidir. Mülkünüzün bakımı ve güneş panelleri ile donatılması bir yandan size ticari bir kazanç sağlarken diğer yanda da mülkünüzün piyasa değerinin korunmasına veya iyileştirilmesine yardımcı olabilir.

 

Solar sistem nedir?

Güneş Panelleri, fotovoltaik panel, enerji paneli,solar enerji paneli, elektrik paneli, güneş pili gibi farklı isimler ile bilinmektedir.

Güneş enerjisi paneli (solar panel) ile güneş enerjisinden elektrik üretebilir ve kullanabilirsiniz. Güneş Enerji Paneli ile gerek Ongrid yani şebeke uyumlu solar enerji elektrik üretimi gerekse off grid akülü güneş enerjisi elektrik üretimi sistemleri kurabilirsiniz.

E-mağazamız www.izmirgunesenerjileri.com da en uygun, en ucuz güneş enerjisi fiyatları bulabilirsiniz. Dilerseniz Uzman Ekip arkadaşlarımızdan bir evin tüm elektrik ihtiyacını karşılayacak  güneş paneli fiyatı öğrenebilirsiniz.

 

Solar Sistem kurulumu nasıl yapılır?

solar sistem
Solar Enerji Sistemleri

Solar sistem kurulumu müstakil ev,arsa,arazi,prefabrik konutlar,fabrika çatıları,karavanlar ve tekneler vb. yerlere çelik konstrüksiyon ile birlikte değişik bağlantı aparatlarıyla montajı yapılır.

 

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmaz. Gerekli alanlar yapar.